DreamsAstrology >> Astrologie a sny >  >> Astrologie >> Štír

Jupiter ve Štíru a „skuteční“ učitelé

Další poznámky o Jupiteru ve Štíru.

* Kromě úředníků všeho druhu, včetně politiků a právníků, byl Jupiter dlouho považován za planetu gurua, učitele, mudrce, kněze nebo kněžky, nebo profesor.

* Jupiter ve Štíru je temný guru, učitel podsvětí, mudrc stínů, zkaženosti kněžské třídy a profesor podvratníků. Říkáme tyto věci, protože Jupiter je v temném podzimním znamení Marsu.

* V jógové filozofii jsme v současnosti ve věku Kali, což je věk definovaný zkažeností kněžské třídy, stejně jako zkažeností vůdců, vládců a úředníků. Ačkoli se tato korupce netýká pouze Jupiterova přechodu Štíra, přechod Jupitera ve Štíru staví do popředí zkaženost lidí u moci a také „kněžské“ třídy obecně.

* Jak poznáte falešného učitele, falešného proroka nebo falešného gurua? Za prvé, a možná především, pokud nemáme skutečné učitele, pravé proroky a pravé guruy, pak na naší odpovědi nezáleží. Zde je několik věcí, které je třeba zvážit… některé mohou rezonovat více než jiné, toto jsou jen některé pokyny, jak rozeznat falešného učitele od skutečného učitele (nemohu mluvit osobně s kvalifikací skutečného gurua, protože žádného nemám, ale mám věří, že existují).

* Skuteční učitelé pocházejí ze skutečných tradic, které mají skutečné linie. Skuteční učitelé vám mohou říct, kdo jsou jejich učitelé. Skuteční učitelé strávili dlouhou dobu se svými vlastními učiteli. Skuteční učitelé strávili dlouhou dobu, důsledně studovali nebo se důsledně věnovali studiu.

* Skuteční učitelé uznávají, že učitelem může být kdokoli a cokoli, ale nevyužívají tento základní fakt k tomu, aby nahradili důležitost skutečného, ​​osobního učitele nebo skutečné osobní zkušenosti studovat něco přes dlouhé časové období.

* Skuteční učitelé se nechovají, jako by byli autoritami v předmětech, které ve skutečnosti nestudují angažovaným způsobem. Skuteční učitelé, kteří stále studují a rozvíjejí své znalosti něčeho, to říkají a snaží se přesně citovat, odkud se naučili, co mají.

* Skuteční učitelé si uvědomují, že jakákoli autorita, kterou mají, může přijít a odejít a skutečně jim nepatří. Skuteční učitelé to zachovávají, ale nejsou drsní ani egoističtí (nebo se ze všech sil snaží nebýt a nejsou příliš velcí, aby se omluvili, pokud překročí hranici).

* Skuteční učitelé netráví čas soupeřením, odsuzováním nebo odsuzováním jiných učitelů nebo tradic.

* Skuteční učitelé nevyužívají své postavení k tomu, aby využívali výhody ostatních. Skuteční učitelé se učí ze svých chyb a díky tomu se stávají lepšími učiteli. Skuteční učitelé jsou lidé, ale skuteční učitelé, aby mohli učit, se musí naučit držet opravdu zdravé hranice.

* Skuteční učitelé povzbuzují a inspirují, ale skuteční učitelé nepodněcují ani nevzbuzují falešnou důvěru. Skuteční učitelé vyprávějí své vlastní příběhy, ale skuteční učitelé také rádi poslouchají příběhy ostatních.

* Skuteční učitelé neodrazují studenty od objevování, ale skuteční učitelé jsou oddáni svým vlastním nápadům nebo způsobům výuky. Skuteční učitelé nejsou myšlenkovou policií, ale skuteční učitelé mohou zpochybnit naše myšlenky.

* Skuteční učitelé se nepovyšují tím, že pokládají ostatní. Skuteční učitelé mohou zpochybňovat nebo diskutovat o jiných myšlenkách, ale dělají to s respektem.

* Skuteční učitelé se nezabývají myšlenkou, že každý je již odborníkem, ale také se nezabývají myšlenkou, že být odborníkem na něco dělá z člověka lepšího člověka.

* Můžeme vzít tyto základní myšlenky o „dobrých“ vs. „špatných“ učitelích a aplikovat je na úředníky, vedoucí a kněžskou třídu obecně právě teď.

* Jediným problémem je, že kromě světců většina učitelů nebo veřejných činitelů tyto ctnosti nevyhnutelně zaostává ve velkém i v malém, den co den. Jako někdo, kdo učil od doby, kdy jsem byl 24letým asistentem pro postgraduální studium angličtiny, byla moje vlastní cesta učitele všechno možné, jen ne dokonalý. Stále se každý týden, co učím, potýkám s nejrůznějšími výzvami. Jsem si jistý, že mnoho dalších učitelů tam může mluvit. Sám jsem měl také značné množství učitelů, kteří byli hluboce moudří a nápomocní mi a zároveň byli hluboce chybní.

* Jupiter ve Štíru tedy není jen o zkorumpovaném učiteli nebo o odhalení korupce mezi našimi vůdci, úředníky nebo třídami kněží/mudrců, ale také o uzavření míru s fakt, že nás naši nejlepší učitelé často učí nejen svými znalostmi, ctností nebo odborností, ale také svými nedostatky. Chyby, které vidíme u našich učitelů, se spolu s jejich dary, vhledem a vedením stávají součástí širší a inkluzivnější vize nás samých a světa, ve kterém žijeme.

* Tak rychle uvěříme, že jsme buď úplně dobří, nebo úplně zlí, úplně moudří nebo úplně ignoranti. Skutečné učení téměř vždy zahrnuje rozbití těchto zjednodušujících rozdílů, dokud se skutečná ctnost nestane světlem čehosi transcendentálního, září skrze člověka a učí nás pravdu skrz trhliny a stíny ochotné nádoby, spíše než jen osobou, která hraje roli čistého a neosobní světlo.

Modlitba:Rozšiřte naši mysl a otevřete naše srdce, když proléváte světlo svého svatého učení každou z našich nedokonalostí.

Štír
  1. Venuše a Jupiter proti sobě

  2. Venuše, Pluto a Jupiter:Skutečná radost, skutečné nadšení

  3. Jupiter/Uran a skutečná revoluce

  4. Jupiter/Uran a hexagram 21

  5. Jupiter vstupuje do Štíra

  6. Jupiter vstupuje do Štíra

  7. Novoluní ve Vahách a Starý Jupiter

  8. Jak sledovat Jupiter ve Štíru