DreamsAstrology >> Astrologie a sny >  >> Sen >> sen

Co to znamená snít o holčičce?

Když se dítě narodí, není toho mnoho známo o tom, jakým směrem se bude život dítěte ubírat. Jednou z mála dostupných informací v tomto okamžiku je, zda je dítě chlapec nebo dívka.

Snění o holčičce proto může symbolizovat vaše chápání toho, jak být žena utváří život člověka.

Shrnutí snů holčičky

Symbolika snů holčičky

Chlapečci a holčičky mají mnoho společného, ​​pokud jde o potřebu hodně krmení a mazlení. Někdy se zdá, že největší rozdíly mezi nimi jsou očekávání dospělých kolem nich ohledně toho, čím budou, až vyrostou.

Romanopisec Alexandre Dumas však poznamenal:„Je vzácné, že lze v malém chlapci vidět slib muže, ale téměř vždy lze v malé dívce vidět hrozbu ženy.“

Snění o holčičce proto může symbolizovat váš postoj k ženám. Ať už ženy chráníte, protože máte pocit, že jim svět dává zabrat, nebo se žen bojíte, protože máte pocit, že vám dávají zabrat, vidět ve snu holčičku vám může pomoci cítit soucit se začátky. žen ve vašem životě.

Běžné holčičí sny

 1. Sny mít těhotnou holčičku
 2. Sníte o tom, že budete mít holčičku, ale nebudete těhotná
 3. Sen o narození holčičky
 4. Sen o držení holčičky
 5. Sny o holčičce, která je nemocná nebo zraněná
 6. Sněte o tom, že někdo jiný bude mít holčičku

Symbolika snů holčičky

Chyba zabezpečení

Jakýkoli sen o dítěti pravděpodobně vypovídá o určité úrovni zranitelnosti ve vašem životě, protože všechna miminka jsou bezmocná a zranitelná. Pokud je silně zdůrazněno, že dítě ve vašem snu je dívka, sen by mohl být o nějakém způsobu, jak jsou dívky a ženy jedinečně zranitelné.

V některých kulturách, kde jsou chlapečci ceněni z důvodů, jako je jejich schopnost postarat se o stáří rodičů, se s holčičkami často zachází špatně. NPR uvádí, že to může zahrnovat potraty na základě pohlaví, aby se zabránilo narození holčiček, a také zanedbávání holčiček po jejich narození.

Dokonce i v kulturách, které nemají tento druh problémů s holčičkami, je sexuální násilí na ženách běžné. Snění o holčičce by proto mohlo symbolizovat vaše obavy z toho, jak svět zachází s dívkami a ženami. Možná se ptáte, jak můžete udělat ze světa dostatečně dobré místo, aby holčička vyrostla a měla slušný život.

Pokud jste žena, která byla traumatizována násilím na základě pohlaví, sen o holčičce může symbolizovat, že se snažíte vyléčit tím, že se dostanete do nevinnější části svého vlastního života z doby předtím, než jste byli zraněni.

Zabezpečení

Symbolika snů chlapečka obsahuje mnoho příběhů odehrávajících se v dávných patriarchálních společnostech, kde mužští vůdci nařídili zabíjení chlapců, aby zabránili ohrožení jejich vlastní moci. Ve většině těchto příběhů však holčičky zůstaly samy.

Podobně řekl George Orwell ve svém dystopickém románu 1984 , "Profi a zvířata jsou zdarma." Jinými slovy, lidé, kteří nemají potenciál stát se mocnými, někdy nejsou natolik zajímaví, aby je tyranští vůdci obtěžovali dobírat.

Zejména pokud jste v patriarchální kultuře, snění o holčičce by mohlo představovat takový druh bezpečí, kdy víte, že jste natolik bezmocní, abyste zůstali sami.

Život a síla

Podle Healthline se narodí holčička se všemi vajíčky, která kdy bude mít ve vaječnících. Jak malá a bezmocná může být jako dítě, je již plná potenciálu vytvořit život.

Snění o holčičce proto může symbolizovat vaši důvěru ve schopnost života se obnovit a jít dál i přes těžké časy.

Síla, kterou ženy mají přivést na svět život, však může být zastrašující a mnoho lidí zůstává zastrašováno svými matkami po celý život. V takové dynamice je nemožné si představit, že něčí matka byla někdy něco jiného než autoritativní postava, ale matka každého byla kdysi malá holčička.

Snění o holčičce tedy může přinést korektivní dávku reality do situace, kdy se zdá, že vaše matka nebo jiná ženská autorita nad vámi a možná i nad ostatními vládne mimořádnou mocí. I ona je člověk a začala život stejně bezmocná jako kterýkoli jiný člověk.

Ženství

Snění o holčičce může symbolizovat rozvíjející se verzi jakýchkoli vlastností, které považujete za ženské. Většina žen je schopna porodit děti, takže emocionální a intuitivní dovednosti užitečné při výchově malých dětí jsou často považovány za ženské.

Každý však potřebuje pečovat a být vychováván bez ohledu na to, kdo je. Snění o holčičce proto může symbolizovat, že se snažíte zvýšit svou emoční inteligenci, i když je váš začátek tak těžký, že byste mohli mít pocit, že jste daleko za tím, co by váš chronologický věk měl naznačovat.

Běžné holčičí sny

Snít o těhotné holčičce

Co to znamená snít o holčičce?

Pokud sníte o tom, že budete mít holčičku, když jste těhotná, máte alespoň zhruba 50/50 šanci, že v tom budete mít pravdu. Ačkoli sny o těhotenství mohou být někdy o všem možném, jen ne o tom, že jste těhotná, sen, který se vám zdá o těhotenství, když jste těhotná, může zahrnovat skutečné věci, které prožíváte, jako například výzvu, že musíte čekat, než zjistíte vlastnosti vašeho dítěte.

Stejně jako v případě snění o dvojčatech se vaše představivost může vyřádit vzhledem k provokaci toho, že přesně nevíte, kdo ve vás roste. Při interpretaci snů, které se vám během těhotenství zdají o vašem nastávajícím dítěti, může být těžké rozeznat vaši skutečnou intuici kromě zpracování vašich běžných zvědavostí a obav z dané situace.

Intuice se však může stát. Čtenáři WeHaveKids odesílali své zážitky ze snů, které měli během těhotenství, a mnoho, i když ne všichni, snílků mělo dramaticky správné trefy na pohlaví jejich dítěte.

Sníte o tom, že budete mít holčičku, ale nebudete těhotná

Co to znamená snít o holčičce?

Snít o holčičce, když nejste těhotná, může symbolizovat, že uvažujete o tom, jak byste chtěli, aby váš rodinný život v budoucnu vypadal. I když obvykle nemůžete ovlivnit, zda si ve skutečnosti pořídíte chlapce nebo dívku, přemýšlení o podrobnostech o tom, k čemu vaše snová mysl táhne, vám může pomoci zjistit, co si přejete získat založením rodiny.

Pokud jste měli pozitivní zkušenost s vyrůstáním se sestrami, například váš sen o holčičce by mohl ukázat, že chcete založit rodinu, abyste si tuto zkušenost zopakovali. I když nemůžete zaručit, že budete mít holčičku, můžete pracovat na pěstování specifických vlastností, jako je vřelost a sounáležitost s kýmkoli.

Sen o narození holčičky

Co to znamená snít o holčičce?

Těhotenství a porod mohou být silné symbolické snové obrazy i pro lidi, kteří nejsou těhotné. Zvláště pokud procházíte obdobím emocionálního zmatku, sen o porodu holčičky by mohl symbolizovat, že se znovuzrodí ženský aspekt vašeho vlastního života.

Pokud jste sami žena, můžete mít pocit, že to nové dítě jste vy a dostáváte šanci na nový začátek, možná po těžké zkušenosti, jako je rozchod.

Pokud jste muž, snění o narození holčičky by mohlo symbolizovat, že potřebujete rozvinout nějakou část sebe, kterou považujete za ženskou. Může být mladá a nezralá, pokud jste tomu nebyli dříve otevření, ale držte se tohoto procesu, i když je to pro vás obtížné.

Sen o držení holčičky

Co to znamená snít o holčičce?

Snít o tom mít holčičku může ukázat, že máte příležitost pěstovat ženské aspekty sebe sama a možná i společnosti v širším měřítku. Pokud jste žena, můžete holčičku vnímat jako nevinnější verzi sebe sama a příležitost pro vás začít znovu.

Pokud jste však muž, snění o držení holčičky ve vás může vyvolat konflikty ohledně emocionálního projevu. Možná máte pocit, že ženy mají větší svobodu vyjadřovat své emoce než vy, a že to tak bylo od dětství. Můžete na to pochopitelně žárlit.

Bez ohledu na vaše vlastní pohlaví, pokud jste rodičem dcery, která již není miminko, váš sen mít holčičku by mohl odrážet vaše obavy z toho, že vaše dcera stárne. Možná ji budete chtít chránit před výzvami, kterým čelí, ale ona jim možná bude muset čelit pro svůj vlastní růst.

Sen o holčičce, která je nemocná nebo zraněná

Snít o holčičce, která je nemocná nebo zraněná, může symbolizovat, že něco ve vašem prostředí – ať už je to kultura země nebo prostě vnitřní dynamika rodiny – nepřispívá ke zdravému vývoji.

Pokud je důležité, že trpícím dítětem je dívka, problém může být v tom, jak se řeší genderové problémy. Pokud je pohlaví dítěte v příběhu snu spíše vedlejší, kultura by mohla být v širším měřítku dysfunkční.

Zatímco dospělí se často přizpůsobili svému prostředí, dítě přináší nový pohled. Tato perspektiva není vždy dobře přijata, jako v „Císařově nové šaty.“

Pokud jste schopni pomoci holčičce, která ve vašem snu trpí, mohlo by to symbolizovat, že jste hrdí na svou schopnost řešit problémy. Tato hrdost na vlastní schopnosti vám může pomoci zahojit rány, které jste utrpěli, když jste byli mladí a bezmocní.

Sněte o tom, že někdo jiný bude mít holčičku

Co to znamená snít o holčičce?

Pokud sníte o někom, kdo má holčičku, interpretace snu může záviset na tom, kdo měl holčičku. Pokud je osoba, která měla ve vašem snu holčičku, někdo, koho znáte a kdo se během bdělého života snaží založit rodinu, možná máte v něčem intuitivní nádech, ale ujistěte se, že ho znáte dostatečně dobře, abyste měli představu, zda měli by zájem si to poslechnout, než jim řeknete o svém snu.

Pokud jste v plodném věku a osoba, která měla ve vašem snu holčičku, je vaše vrstevnice, sen by mohl symbolizovat, že žárlíte na ostatní, protože se zdá, že mají výhody, které vy nemáte.

Pokud osoba ve vašem snu, která měla holčičku, je někdo, kdo pravděpodobně nebude mít v blízké budoucnosti vlastní děti, váš sen by mohl symbolizovat, že vidíte, že tato osoba má vyživující stránku vyjádřenou jinými způsoby. Pokud je však osoba ve snu, která má dítě, velmi mladá, můžete na ni vidět, že je na ni kladena větší zodpovědnost, než je přiměřené jejímu věku – a můžete být na tuto dynamiku citliví, pokud byste sami měli podobnou zkušenost.

Závěr

Sny o miminkách a dětech obecně jsou často o potenciálu růstu jakýmkoliv směrem. Když však sen silně zdůrazňuje, že dítě je chlapec nebo dívka, může se tento neomezený potenciál dostat do rozporu s odlišnými očekáváními společnosti pro chlapce a dívky.

Snění o holčičce vás proto může přimět k tomu, abyste se podívali na to, zda způsob, jakým zacházíte s dívkami, ženami a co považujete za ženské vlastnosti, je spravedlivý. Zatímco vy, jako někdo, kdo je tu už nějakou dobu, máte tendenci brát věci jako samozřejmost, možná budete schopni vidět problémy jasněji, když vás na ně upozorní nevinné dítě.


sen
 1. Co to znamená snít o uprchlíkovi?

 2. Co to znamená snít o bradavicích?

 3. Co to znamená snít o novém miminku?

 4. Co to znamená snít o miminku?

 5. Co to znamená snít o holčičce?

 6. Co to znamená snít o držení dítěte?

 7. Co to znamená snít o dvojčatech?

 8. Co to znamená snít o dospělém dítěti?