DreamsAstrology >> Astrologie a sny >  >> Astrologie >> Horoskopy

Proserpina ve vašem horoskopu

Pluto a Proserpina

Poté, co bylo Pluto v roce 2006 degradováno na Trpasličí planetu a jeho tchyně Ceres byla povýšena z asteroidu, aby se mu stala rovnocennou (také Trpasličí planeta) – astrologie se změnila. Najednou jsme mohli Pluto a Ceres označit v horoskopu za rovnocenné. Ceres byla hodně zpátky uvnitř, pokud jste ji vůbec někdy vynechali.

To vyvolalo bezprostřední otázku její dcery Proserpiny, manželky Pluta. Měla být jako asteroid stále vyloučena? V tuto chvíli, v roce 2006, jsem se rozhodl, že je to stejně všechno věštění a upřímně řečeno, velikost vesmírného kamene byla irelevantní. Pokud budete používat Pluto, použijte Ceres. A pokud hodláte použít Ceres, použijte její dceru Proserpinu!

Proserpina ve vašem žebříčku

Jako manželka Pluta je Proserpina prostředníkem, který každé jaro a léto přechází z podsvětí, Hádes, na zem.

Římané, kteří nám dali moderní astrologii, věřili, že když byla Proserpina se svou matkou Ceres, země produkovala na slunci kukuřici a pšenici, které vládla sama Ceres. Byla bohyní čtyř ročních období, a tedy zemědělství a zejména obilí, na kterém běžní Římané záviseli, aby přežili.

Když je Proserpina s Plutem, svým manželem, v temných hlubinách Hádu (s dušemi zesnulých), Ceres truchlí. Země se stává chladnou a temnou. Podzim a zima.

Být převzat a vzít zpět

Proserpinu zpočátku převzala její matka. Jako sladká mladá dívka byla pod jejím velením. Pak ji uviděl Pluto, zamiloval se do ní a ve svém voze taženém černými koňmi prorazil zemskou kůru a zmocnil se jí. Byla převzata, pak vzata. Nakonec však Proserpina vzala zpět. Jak? Našla svou sílu jako vyhledávaná prostřední osoba, chycená mezi dvěma nepřáteli:svým manželem a matkou.

To je někdy v grafu doslovné. Možná jste si vzala muže, kterého vaše matka považuje za dominantního. Obvykle je příběh Proserpiny symbolický nebo tematický. Znamením a domem ukazuje Proserpina, kde jste byli převzati, vzati a pak zpět.

Obraz Aachen Raub

Proserpina ve vašem horoskopu

Tento obraz od Aachena Rauba ukazuje slavný únos. Toto je „Pomoc! Pomoc!‘ tvář ženství. Tento archetypální mýtus vidíte v mnoha knihách, televizních seriálech a filmech.

Pokud myslíte na Pýchu a předsudek Jane Austenové a slečnu Elizabeth Bennettovou, uvidíte Proserpinu. Od začátku ji přebírá její matka. Její matka zcela nemilosrdně šéfuje Elizabeth a jejím sestrám. Chce je všechny provdat, co nejrychleji.

Vysoký, tmavý, hezký cizinec

Přichází pan Darcy. „Vysoký, tmavý, pohledný cizinec“ je často Pluto. (Pluto je tmavovlasý, protože žije mezi uhlím, hluboko pod zemskou kůrou. Jeho vlasy jsou uhlově černé). Pan Darcy se snaží vzít si Elizabeth Bennett za manželku. Ona odmítá. V tu chvíli je zmocněna. Nakonec se z ní stane Proserpina, most mezi Darcy a její matkou. Spojující síla, která musí tvrdě pracovat, aby potěšila obě strany.

Jak můžete vidět, Proserpina je místo, kde jste žádaný. Kde se o vás bojuje. Pokud se však vyjednáváte špatně a kterákoli strana se cítí nespravedlivě, můžete být vtaženi do politiky mnoha lidí. Dokonce, vysoké drama.

Římané nám říkají, že Proserpina to zvládla úspěšně, a tak roční období pokračovala, jak měla. Běžely normálně a Proserpina je opravdu držela na uzdě, protože její matka Ceres byla vždy ráda, že ji má alespoň půl roku, kdy se ‚země směje v květech‘ a svítí slunce. Lidé sklízejí obilí na chleba.

Proserpina a síla

Ve vašem grafu podle znamení a domu ukazuje Proserpina, kde procházíte opakujícím se procesem. Začnete zcela bez moci (někdy je to doslova proto, že vás ovládá vaše matka!) a pak získáte moc.

Jak? Někdo nebo něco vás smete pryč. V případě Proserpiny to byl její únos Plutem, vládcem Hádu, který ji viděl a musel ji mít. Stala se jeho manželkou a tak spoluvládkyní podsvětí.

Proserpina je místo, kde jste mostem, agentem, spojovací silou, bodem vyjednávání nebo spojnicí mezi dvěma mocnými lidmi, organizacemi nebo místy. To samo o sobě vás dělá silnými. Proserpina byla prostředníkem, který odešel z podsvětí s Plutem na Zemi s Ceres. Pluto měl velení nad zesnulými dušemi; Ceres vládla čtyřem ročním obdobím, pšenici a kukuřici. Tím, že byla Proserpina prasátkem uprostřed, se Proserpina probudila a zjistila, že má docela velký vliv a kontrolu. Přesto je také nejisté být touto osobou.

Proserpina je tvrdá práce

Jen přejít mezi dvě strany je velmi náročné. Když máte dvě mocné organizace, jednotlivce nebo dokonce místa (možná celé země), být tím, kdo je uprostřed, je výzvou. Proserpina je tvrdá práce. Část tohoto napětí a úsilí můžete vidět na tváři Proserpiny (Proserpina) na této dlaždici z restaurace ve Victoria and Albert Museum v Londýně.

Proserpina ve vašem horoskopu

Proserpina v umění a výzdobě

Vždy povzbuzuji čtenáře a studenty, aby se podívali na bohyně a bohy asteroidů v umění a výzdobě; design a ilustrace. Získáte tak lepší představu o plném významu každého archetypu.

Samozřejmě, pokud Proserpina vytvoří přesné aspekty ve vašem grafu (seřazené ve stejném stupni jako jiné asteroidy, planety, body nebo úhly), máte hlavní téma, které můžete ve svém životě a osobnosti prozkoumat.

Agenti všeho druhu

Realitní agenti a literární agenti mají často přesný proserpinský aspekt. Jdou mezi dvěma mocnými stranami (vydavatel a autor, nebo kupující a prodávající). Musí zajistit, aby byli všichni šťastní.

Správná Proserpina je taktní, citlivá, rozumná a vždy na pěkně napjatém vodítku, kdykoli je čas přejít most!

Připadá mi zajímavé, že Vánoce sbližují rodiny a Proserpina se pak probouzí, v tolika žebříčcích. Tchýně a zeť musí být na krocáku příjemní, zatímco ‚Proserpina‘ se nervózně ujišťuje, že všichni nastupují.

Vánoce jsou samozřejmě hlubinou zimy a časem slunovratu, takže z římského pohledu by to bylo, když se Proserpina vrací dolů do Plutovy oblasti, pryč od své matky.

Astrologie je fascinující celou svou synchronicitou. Můžete také sledovat Proserpinu v tranzitu. Sama o sobě možná nevypráví dramatický příběh, ale v kombinaci s pomalu se pohybujícími vnějšími planetami, jako je samotný Pluto nebo Saturn, dokáže skutečně načasovat historickou ságu.

Victoria, Austrálie

Země, státy a kraje mají také horoskopy. V žebříčku australské Victorie má Proserpina důležité umístění a nakonec se stane prostředníkem mezi Austrálií a Evropou; možná Spojené státy.

Proč? Po třech měsících přísné sebekontroly a sebekázně, pobytu doma a dodržování zákazu vycházení porazila COVID-19 a dokázala vyprodukovat nula nových případů a nula úmrtí.

Sledujte Victorii v Austrálii, jak její Proserpina byla pod přesným tranzitem pomalu se pohybujících vnějších planet, když došlo k vítězství (vodítko je ve jméně). Nyní má šablonu nebo model pro odstranění viru a podle všech zákonů astrologie bude ‚jít mezi‘ svou vlastní zemí a jinou. Možná to bude Nový Zéland. Podívejme se, kam to povede. Píšu to 6. listopadu 2020 a čas ukáže, jak to s astrologií vždy bývá.

Hlavní obrázek:Autor fotografie Mario Dobelmann


Horoskopy
  1. Váš týdenní horoskop na 14. února 2021

  2. Váš týdenní horoskop na 7. února 2021

  3. Váš týdenní horoskop na 28. března 2021

  4. Váš týdenní horoskop na 25. července 2021

  5. Váš týdenní horoskop na 18. července 2021

  6. Váš týdenní horoskop na 6. června 2021

  7. Váš týdenní horoskop na 19. září 2021

  8. Váš týdenní horoskop na 22. srpna 2021